Dodany: 2010-09-10 09:04:48

Ochrona przed słońcem i nie tylko - roletyPotrzeba spokoju i intymności jest potrzebą każdego człowieka. Niejednokrotnie naszą harmonię i spokój burzą wścibskie spojrzenia sąsiadów lub przechodniów, które dosięgają nas przez okna. Czy jest sposób by temu zaradzić?

 

Najodpowiedniejsze będą rolety. Rolety to montowane na oknach zasłony, któe chronią nasze wnętrza przed słońcem oraz zapewniają dyskrecję użytkowania domu.

Rolę rolet pełniły niegdyś okiennice. Dzi ś, kiedy nie są one popularne, królują na oknach rolety. Jak wybrać rolety? Przede wszystkim musimy wiedzieć, jaki rozmiar ma nasze okno. Niezależnie od tego na jaki rodzaj rolet się zdecydujemy, musimy znać dokładne wymiary okna. Nie wolno się sugerować rozmiarami okna sąsiadów w tym samym bloku, ani nawet rozmiar jednego skrzydła w naszym oknie, gdyż przewaznie różnią się one od siebie, a dokładność przy zakupie rolet jest bardzo ważna.

 

Rolety różnią się między sobą sposobem montażu. W sklepach dostępne są rolety wiercone – takie, które wkręcamy w ramy okienne oraz rolety klejone – takie, który w łatwy sposób mocujemy na klej. Również materiały, z których są one wykonywane są bardzo różne. Od materiałów typu bawełna, po materiały typu bambus lub papier. Dobierają rolety do wnętrza musimy pamiętać o zachowaniu estetyki całości. Rolety mogą być naprawdę ciekawym elementem aranżacji wnętrza.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ochrona przed słońcem i nie tylko - rolety
Nick: