Dodany: 2010-09-10 08:53:30

Jak kupować lampyW każdym mieszkaniu czy domu jednorodzinnym bardzo ważne jest źródło światła. Większość z nas inwestuje w duże okna, które zapewnią odpowiedni dopływ promieni słonecznych do wnętrza naszego domu. Jednak oświetlenie ważne jest również wieczorem, kiedy słońce znika za horyzontem.

 

Wtedy jego rolę przejmują wszechobecne lampy. Jeśli chodzi o dobór lampy, należy kierować się przede wszystkim specyfiką wnętrza i funkcjonalnością, którą ma spełniać oświetlenie. Lampy zewnętrzne i ogrodowe będą się różnić od tych, które posiadamy w domu. Kupując je trzeba pamiętać, o tym, czy mają pełnić funkcję ozdobną, czy rzeczywiście zapewniać duży dopływ światła. Lampy wewnątrz budynku także będą różniły się swoją specyfiką. Inne lampy postawimy w przedpokoju a inne w salonie, czy sypialni. Trzeba pamiętać, że wszystkie lampy, która znajdą się w pomieszczeniach, powinny być dopasowane do jego charakteru. W salonie, gdzie zazwyczaj przesiaduje dużo osób, sprawdzają się wysokie lampy z jasnymi abażurami.

 

Dają więcej światła i oświetlają większą powierzchnię. Lampy do sypialni mogą być niskie, umieszczone na stolikach nocnych, tak, aby było pod ręką, kiedy trzeba w stać w ciemny, zimowy poranek. Dodatkowo lampy sypialniane mogą mieć kolorowe abażury. Wiele osób decyduje się na wzorzyste, ale niestety nie spełniają one swojej funkcji, kiedy chcemy w sypialni np. poczytać. Wtedy lampy z wzorzystymi abażurami kompletnie nie zapewnią odpowiedniej ilości światła. Takie lampy mogą za to pełnić rolę dekoracyjną.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak kupować lampy
Nick: