Dodany: 2010-09-10 08:42:34

Wybierz odpowiednie oknaOkna znajdziemy w większości pomieszczeć – w salonach, sypialniach, kuchniach, garażach, piwnicach. Obecnie architekci projektując budynki zwracają dużą uwagę na to, by w każdym pomieszczeniu było chociaż jedno okno. Dzieje się tak dlatego, że zaczęto w końcu dostrzegać ogromny wpływ światłą słonecznego na człowieka.

 

Światło dzienne, światło słoneczne, ma niewątpliwy wpływ na każdą osobę. Dlatego okna instalowane w poszczególnych pomieszczeniach dostosowywane są do funkcji, ajkie docelowo będą one spełniały.

W salonach dominują okna duże, wieloskrzydłowe, niekiedy zajmujące całą ścianę. W salonie koncetruje się życie rodziny i właśnie dlatego powinno być w nich radośnie, z duża ilością światłą. Równie ważne są okna w jadalni. Z jednej strony powinny być one na tyle duże by w pomieszczeniu było jasno, z drugiej powinny chronić naszą intymność spożywania posiłków. Okna w kuchni muszą być zaprojektowane tak, by łatwo można było je otworzyć.

 

Niekiedy okapy nie wystarczają i podczas gotowania posiłków pojawia się wiele zapachów, mogących „roznieść się” po domu. Warto wtedy otworzyć kuchenne okno, które zapewni dodatkową wentylację. Duże okna w sypialni zapewnią świetne, słoneczne poranki. W takim pomieszczeniu z przyjemnością wstaje się z łóżka. Okno w łazience powinno zapewnić swobodę kąpieli,a okno w garażu światło oraz ochronę samochodu przed niechcianymi gośćmi. Jak widać każde okno w domu powinno być inne. Dlatego ich wybór może okazać się taki trudny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wybierz odpowiednie okna
Nick: