Dodany: 2010-09-10 08:10:34

Schodu drewniane czy betonoweNiewielu z nas zastanawia się jak ważne są w domu schody. Są bo są, ale czy ich wubór faktycznie jest taki prosty? Otóż okazuje się, że nie. Pierwsze wątpliwości w sprawie schodów pojawiają się już na etapie budowy domu.

 

Nie ma problemu z domem parterowym – w takim budynku jeśli będą już schody wewnętrzne – to tylko schody na strych.

A te, to przeważnie schody drewniane, konstruowane tak, by można je było schować. Problem pojawia się w przypadku domów piętrowych. Na etapie budowy musimy zdecydować czy nasze schody będą lane, betonowe, czy też będziemy inwestować w schody drewniane. Schody betonowe wylane podczas budowy z pewnością ułatwią komunikację z piętrem budynku. Robotnicy nie będą mieli problemów z wniesieniem materiałów budowlanych lub sprzętu. Schody betonowe wykańczane są dopiero po zakończeniu robót.

 

Wszelkie więc uszkodzenia w betonie łatwo naprawić. Schody drewniane zainstalowane na etapie budowy narażone są na zniszczenie. Można oczywiście zabezpieczyć je folią, jednak nie zawsze jest to skuteczne. Innym rozwiązaniem dla tych, którzy decydująsię na schody drewniane jest ustawienie tymczasowej kładki pomiędzy parterem i piętrem lub wykonanie prowizorycznych schodów z desek. Jest to jednak dodatkowy koszt. Wybór schodów nie jest więc taki prosty jakby się mogło wydawać.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Schodu drewniane czy betonowe
Nick: