Dodany: 2010-09-09 14:52:07

Jak rozmieścić oświetlenieOświetlenie potrzebne jest w każdym domu. Jego rodzaj zależy od miejsca, w którym ma być umieszczone i od funkcji, którą ma spełniać. Oświetlenie zewnętrzne, wewnętrzne, każde z nich posiada swoje specyficzne cechy, która sprawiają, ze doskonale nadaje się do ozdoby naszego domu lub do zapewnienia mu maksymalnej ilości światła.

 

Oświetlenie zewnętrzne to przede wszystkim lampy ogrodowe, tarasowe, balkonowe i wejściowe. Zazwyczaj takie oświetlenie ma za zadanie ozdabiać ogród lub taras, natomiast już oświetlenie przy drzwiach wejściowych, często automatyczne, musi dostarczać dużej ilości światła, tak, aby można było nawet po ciemku otworzyć, zamknąć drzwi albo nawet spojrzeć przez wizjer i widzieć, kto stoi na zewnątrz.

 

Ważną funkcję spełnia całe oświetlenie wewnątrz budynku. W każdym pomieszczeniu w domu znajdują się lampy, żyrandole i kinkiety. Oświetlenie domowe ma zapewnić maksymalny poziom światła w każdym pokoju, tak, aby domownicy czuli komfort przebywania w nim. Dlatego jego dobór jest bardzo ważny. Wysokie lampy,  jasne abażury, dzięki nim każde pomieszczenie będzie jaśniejsze i lepiej oświetlone. To sprawia, że dom jest bardziej przytulny, przestrzenny i przyjazny.Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak rozmieścić oświetlenie
Nick: