Dodany: 2010-09-09 14:49:53

Czy warto mieć w domu kominekDawniej pełniły bardzo ważną rolę i dostarczały ciepło do rodzinnych domów. Ogrzewały pomieszczenia, domowników i były miejscem, na którym przyrządzało się posiłki. Dziś kominki służą głównie celom dekoracyjnym. Każdy właściciel domku jednorodzinnego decyduje się na jego założenie, ponieważ kominki są niejako symbolem luksusu i prestiżu.

 

Obecnie kominki w większości domów pełnią rolę dekoracyjną. Oczywiście, w chłodne jesienne wieczory kominki sprawdzają się, jednak nie są już głównymi źródłami ciepła w domu, tak, jak to było kiedyś. Dzisiejsze kominki są bardziej eleganckie, subtelnie zaznaczone, nie wyrastają ze środka salonu jak olbrzymi, buchający parą piec. Kominki przeszły prawdziwą rewolucję w swoim wyglądzie. Czasem mogą być głównym punktem pomieszczenia, kiedy indziej kominki ledwo widoczne, wbudowane w ścianę, subtelnie rzucają cień światła na pokój.

 

Wszystko zależy nie tylko od charakteru danego pomieszczenia, ale również od wyboru właścicieli. Często kominki mają spełniać tylko i wyłączenie funkcje dekoracyjne, ozdobne i od czasu do czasu ogrzewać lokatorów. Ale kominki mogą również być centralnym punktem domu, często używanym i eksploatowanym przez jego mieszkańców. Wszystko zależy od specyfiki danego domu i decyzji właściciela. Domy stylizowane, rustykalne, tradycyjne, zazwyczaj są wyposażone w kominki z prawdziwego zdarzenia. Duże, z cegły lub kamienia. Natomiast domy w nowoczesnym stylu, lekko awangardowym albo mają ledwo widoczny kominek, elektryczny, wbudowany w ścianę albo nie posiadają go wcale.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy warto mieć w domu kominek
Nick: