Dodany: 2012-08-23 11:01:01

 

Jak wykorzystać kolory do optycznego powiększenia pomieszczeń Kolory są niezwykle istotne w każdym dou i mieszkaniu. Odpowiedni dobór kolorów ścian i mebli może nie tylko podkreślać charakter wnętrza, ale również wpływać na nasz nastrój. Kolory mogą pobudzać naszą kreatywność, uspokajać i wyciszać, a także naładować nas energią.

 

Dlatego tak ważne jest, by doapsować kolory ścian do charakteru pokoju. Jeśli ma być to sypialnia niech to będą stonowane, jasne kolory lub zieleń albo błękit, które nas wyciszą. projektowanie wnętrz łódź doradza również zabawę kolorami, jeśli mamy wąski i długi korytarz, to aby optycznie go powiekszyć. W takim przypadku krótsze ściany należy pomalować na ciemny kolor, a dłuższe na jasny.

 

Projektowanie wnętrz łódź zaleca, aby w małych pomieszczeniach stosować jasne, pastelowe barwy, które optycznie powiększą nasz pokój, sypialnię, czy salon. Jeśli nie przepadamy za pastelami możemy skorzystać z palety kolorów jesieni, ciepłych i stonowanych. Według rad, które daje nam projektowanie wnętrz łódź równie ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów i wzorów – szczególnie firan, dywanów czy tkanin obiciowych.Nick: