Dodany: 2012-08-16 12:18:19

 

Koszt zestawów solarnychCeny są nie jedynym kosztem związanym z zakupem kolektory sloneczne olsztyn. Jednak cena kolektory sloneczne olsztyn generuje najwięcej kosztów. Cena jest naprawdę wysoka, ale istnieje pewne pocieszenie.

 

A jest nim oczywiście dofinansowanie sponsorowane przez Unię Europejską do zakupu kolektory sloneczne olsztyn. Wypłaca je Ministerstwo Środowiska po przedstawieniu wymaganej dokumentacji i dowodów dokonania zakupu. Po takim zbiorze dokumentacji wszystko jest już załatwione, pozostaje czekać na rezultaty czyli przyznanie dotacji w wysokości do 50% inwestycji.

 

Tak więc połowa kosztów jest redukowana automatycznie. Ceny kolektorów wahają się w przedziałach między piętnaście tysięcy a dwadzieścia. Nie są to małe kwoty, ale gdy ma się dom to jest to naprawdę spora oszczędność w zużywanej energii co po latach przełoży się na większe zyski. Oszczędzanie się opłaca w tym wypadku. Koszt inwestycji w zestaw solarny jest jednorazowy a zyski czerpiemy cały czas. To niebywale przewyższająca koszty korzyść w miarę upływu czasu.Dodaj nowy komentarz do artykułu Koszt zestawów solarnych
Nick: