Dodany: 2012-01-19 11:32:21

Jakie cele pomiarów występują w geodezjiNiemal każda inwestycja musi zostać wsparta szeregiem formalności, by mogła powstać. Nie chodzi już tylko o wielkie inwestycje jak autostrada, czy bloki mieszkalne, ale również postawienie altanki na działce, garażu czy zainwestowanie w kupno działki rekreacyjnej i rolnej. W każdej z tych inwestycji uczestniczyć musi geodeta wrocław, który odpowiedzialny jest za pomiary, które stają się podstawą do tworzenia czegokolwiek i gdziekolwiek.

 

To ważne, by geodeta wrocław dostosował odpowiednie pomiary do aktualnie mierzonych terenów, na których powstać ma założony wcześniej obiekt. Dziś nawet podział działki przed blokiem pomiędzy sąsiadami nie może zostać wykonany bez obecności kogoś takiego jak geodeta wrocław.

 

Geodeta wrocław kieruje się celami pomiarowymi w zależności od inwestycji. Cele geodezyjne wyróżniamy następujące: cel komunikacyjny, a więc jeśli chodzi o budowę drogi, cel miejski – jeśli chodzi o inwestycję na terenie miasta zgodnie z planem zagospodarowania terenu, cel leśny, rolny, jeśli dotyczy to gruntów w lesie, czy na większym obszarze działki rolnej.Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie cele pomiarów występują w geodezji
Nick: