Dodany: 2012-01-19 11:27:06

Jakie rodzaje pomiarów występują w geodezjiKażda inwestycja zanim zostanie zaopiniowana przez władze miasta, musi zostać dobrze, dokładnie przeanalizowana z zakresu możliwości jej powstania na danym terenie. Chodzi bowiem o zagospodarowanie terenu na jakim powstać ma dana inwestycja.

 

Aby dokonać takiego pomiaru, np. czy dana droga może iść w danym korycie terenu potrzebna jest dokładna analiza terenu czym zajmuje się geodeta wrocław. To właśnie geodeta wrocław bada teren zarówno metodą wysokościową, a więc pionową, jak i metodą poziomą – nazywaną także metodą, rodzajem sytuacyjnym.

 

Geodeta wrocław ustala jak teren ukształtowany jest w przekroju pionowym i poziomym, przy czym wykonuje pomiary pionowe i poziome. To ważne, by pomiar został wykonany poprawnie, gdyż jedno uchybienie może okazać się bardzo istotne przy dalszych opracowaniach map i planów pod daną inwestycję. Dlatego też niemal przy każdej inwestycji wykonuje się oba pomiaru jednocześnie.Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie rodzaje pomiarów występują w geodezji
Nick: