Dodany: 2012-01-19 11:21:24

Czym jest kartografiaJuż w szkole podstawowej wymaga się od uczniów, by wiedzieli czym jest kartografia, a więc nauka o mapach. Już od pierwszej klasy szkoły podstawowej dziecko musi potrafić odnajdować najważniejsze punkty na mapie, która powstała dzięki nauce jaka jest kartografia. Kartografia nierozerwalnie wiąże się z nauką jaką jest geodezja.

 

Dzięki kartografii geodeta wrocław może badać dany teren znając skalę oraz rozmieszczenie danych terenów. Jest również na odwrót to dzięki geodezji istnieje nauka tworzenia map, czyli kartografia, gdyż dzięki pomiarom, których dokonuje geodeta wrocław tworzone są coraz to nowsze i bardziej aktualne mapy topograficzne terenu, a więc element kartografii.

 

Tak więc zarówno nauka kartografii jak i geodezji, nie mogą się bez siebie objeść podobnie jak matematyka i fizyka. Ich połączenie daje nam ogólny, ale i bardzo szczegółowy obraz świata zarówno tego istniejącego jak i nowej rzeczywistości jaka rozgrywa się na naszych oczach każdego dnia, zarówno w mieście jak i na wsi.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest kartografia
Nick: