Dodany: 2012-01-19 11:14:43

Czym jest geodezja niższaWielu z nas często zastanawia się, kim są panowie, którzy stoją w okolicach drogi z dziwnymi kamerami, w pomarańczowych kamizelkach, a którzy wykonuje jakieś pomiary.

 

Taka osoba to geodeta wrocław, który wykonuje tak zwane miernictwo, czy jak dziś się to nazywa geodezję niższą, a więc pomiary terenowe na powierzchni ziemi, przy założeniu, że ziemia jest płaska. Geodeta wrocław, który wykonuje pomiary w ramach geodezji niższej nazywany jest często rzemieślnikiem topografii terenu. A więc dokonuje on pomiaru zależności wyznaczonych obok siebie punktów względem siebie.

 

To właśnie topografia, czyli geodezja niższa przyczynia się do skonstruowania wniosków o punktach leżących względem siebie, a więc staje się podstawą do stworzenia map topograficznych, a więc map ukształtowania terenu jaki badany jest przez osobę taką jak geodeta wrocław. Mapy topograficzne dalej służą drogowcom, inwestorom, architektom przestrzennym i wszystkim tym, którzy zagospodarowują dany teren, który zbadany został przez geodete z wykorzystaniem topografii – geodezji niższej.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest geodezja niższa
Nick: